Kachní Foie Gras Larnaudie v bloku s portským vínem 180g

Vyprodáno - dostupnost na dotaz

Blok kachních jater v plechovce. Vařením s portským vínem získávají jemnou sladkost a jsou ještě delikátnější. Tato foie gras jsou připravena tzv. mi-cuit, tedy vařená při nízké teplotě 70°C. Tento výrobek je třeba uchovávat v lednici.

Ceny včetně DPH

Dostupnost: Vyprodáno - dostupnost na dotaz
Naše cena: 390 Kč
Vyprodáno
Ohodnoťte produkt Hodně špatný. Rozhodně nedoporučuji!Nic mocCelkem to ujdeVýborná záležitostSkvělá záležitost. Vřele doporučuji!
Kachní Foie Gras Larnaudie v bloku s portským vínem 180g Klikněte na obrázek
Obj. kód:FGR121
Zařazení

Speciality » Delikatesy k vínu » Foie Gras

Země původu:Francie
Web:www.larnaudie.com
Ks v kartonu:24 | Po jednotlivých kusech [Proč?]

Tento druh skutečné delikatesy oceníte nejlépe, když ji budete servírvat samotnou, pouze s rozpečeným toastem nebo krajícem pravého venkovského chleba.

Foie gras je v na jihozápadě Francie především otázkou know-how. Foie gras jako lidské veledílo není nikde vnímáno tak markantně jako právě v regionu, kde se z něj stalo umění ceněné opravdovými gurmány.

Foie Gras - játra speciálně krmených hus a kachen

Díky vykrmování a umístění drůbeže v posadě játra mimořádně ztuční a nabudou výrazné chuti, které si labužníci velmi cení. Foie gras se obvykle jen krátce opékají a podávají na topince jako předkrm, jako součást salátů nebo doplněk některých masových specialit. Zpracovávají se také na paštiku (pate de foie gras). V posledních letech proti vykrmování drůbeže na tučná játra čím dál silněji protestují obránci zvířat, takže se tahle luxusní lahůdka z Francie stává čím dále tím více nedostupnou.

Jean Larnaudie

Společnost Jean Larnaudie se nachází v kopcovité krajině v městečku Figeac v provincii Quercy v jihozápadní Francii. Oddaná tradiční regionální kuchyni má již více než 60-letou zkušenost v konzervování francouzských pochutin. Foie gras (kachní nebo husí játra) byla v roce 2005 uznána jako součást francouzského národního dědictví.
Lidé z týmů společnosti Larnaudie jsou oddáni své profesi a kontinuálně obohacují a svou vášní přispívají ke klenotu francouzského kulinářství. U Jeana Larnaudieho jsou ještě dnes foie gras vcelku připravována tradiční metodou, a tedy pouze ručně.

Vysoká pozornost je věnována výběru a třídění jater, jejichž kvalita je základní premisou kvality finálního produktu. Jean Larnaudie také nabízí výrobky z řady garantované tzv. IGP Jiho-západ (chráněná známka regionu, kde se nacházejí nejkvalitnější chovy drůbeže) a řady tzv. původ Francie. Obě dvě řady jsou zastoupeny v sortimentu našeho e-shopu včetně posledních novinek, protože Jean Larnaudie respektuje tradici, ale také dokáže inovovat, což oceňují zejména široké řady gurmánů po celém světě.
Typickým příkladem inovativních produktů jsou novinky Vánoc 2012: foie gras vařená v růžovém šampaňském nebo ve sladkém víně sauternes.
 

Názory zákazníků
Tento produkt zatím nikdo nehodnotil. Buďte první.
Váš názor
Vaše jméno nebo přezdívka
Zákazníci kteří kupují tento produkt kupují také
Kachní uzené plátky 90g

DFR001

Produkt je skladem
Alkoholické nápoje prodáváme pouze osobám starším 18 let.
800 400 480