Hennessy X.O. 1,5l Magnum

Vyprodáno - dostupnost na dotaz

Hennessy X.O, první "eXtra Old" koňak, je silný, s chutí plnou tvarů a dřevnatým a kořenitým aroma. Speciálně tento koňak je obecně vnímán jako etablovaný symbol luxusu. Jeho bohatý charakter je ještě více umocněn elegantním vzhledm - design láhve byl navržen již roku 1947. Hennessy X.O je směsí více než 100 "eaux-de-vie", speciálně vybrané ze čtyř pěstitelských oblastí.

Ceny včetně DPH

Dostupnost: Vyprodáno - dostupnost na dotaz
Naše cena: 9.000 Kč
Vyprodáno
Ohodnoťte produkt Hodně špatný. Rozhodně nedoporučuji!Nic mocCelkem to ujdeVýborná záležitostSkvělá záležitost. Vřele doporučuji!
Hennessy X.O. 1,5l Magnum Klikněte na obrázek
Obj. kód:COG177
Zařazení

Dárky » Nadrozměrné nápoje

Lihoviny » Cognac » X.O.

Objem (l):1,5
Obsah alkoholu (%):40
Region:Cognac
Země původu:Francie
Web:www.hennessy-cognac.com
Ks v kartonu:6 | Po jednotlivých kusech [Proč?]

 

Dále v encyklopedii

Hennessy Cognac

Hennessy

Hennessy je nejprodávanější koňak na světě, stojí za celosvětově uznávaným dělením koňaků podle stáří jednotlivých pálenek, které jsou v nich obsaženy, od nejmladších, označených V.S, přes starší V.S.O.P až po nejstarší X.O, jejichž nejmladší složka musí být alespoň šest a půl roku stará. Ty nejlepší druhy Hennessy jsou míchány z pálenek starých několik desetiletí a ve značkách Richard Hennessy a Hennessy Paradise jsou obsaženy pálenky staré více než sto let.

Pro správné vychutnání lehkosti a jemnosti Hennessy doporučují sklepmistři jeho podávání při teplotě 18 - 21 stupňů Celsia ze sklenek tulipánového tvaru. V dámské společnosti je v současnosti velkým hitem Hennessy V.S podávaný s ledovou tříští a kouskem citrónu, ale také Hennessy long drinky. Favoritem je Hennessy Glace, tedy Hennessy V.S s několika kostkami ledu, tonikem nebo Hennessy Side Car, který kromě Hennessy obsahuje také Triple Sec a limetovou šťávu. Hennessy V.S.O.P se doporučuje pít čistý, maximálně se jeho skvělá chuť může podtrhnout pojídáním pomerančové kůry namočené v čokoládě.

Po dlouhá léta převládal mýtus o tom, že koňak je pouze nápojem pro muže. Ovšem není důvod proč by lahodná a inspirující chuť francouzského koňaku Hennessy měla zůstat utajena ženám! Vždyť Hennessy je symbolem Francie, ztělesněním jejího stylu a vytříbeného vkusu a právě tyto kvality, spolu s neopakovatelnou chutí oslovující všechny smysly, ho dělají přitažlivým pro ženy milující francouzskou eleganci a šarm.

Richard Hennessy byl nejmladším synem lorda z Ballymacmoy. Když byl v bitvě u Fontenoy zraněn, odvezli jej do posádky na ostrově Ille de Ré. Tam jej okouzlil blízký charentský kraj a místní pálenka tzv. "eau-de-vie" (voda života). Rozhodl se tedy usadit na břehu řeky Charente a věnovat se výrobě koňaku. Jeho přímí potomci pokračují v jeho šlépějích dodnes.

Cognac

Koňak (cognac) je nejznámějším typem brandy. Proto, aby se mohla pálenka nazývat koňak, musí splňovat přísná kritéria. Musí pocházet z okolí města Cognac v západní Francii, což stanovil již francouzský zákon roku 1909. Tento region se dále dělí na šest oblastí (cru): Grande Champagne, Petite Champagne, Borderies, Fins Bois, Bons Bois a Bois Ordinaires – v pořad... čtěte dále »
Názory zákazníků
Tento produkt zatím nikdo nehodnotil. Buďte první.
Váš názor
Vaše jméno nebo přezdívka
Alkoholické nápoje prodáváme pouze osobám starším 18 let.
800 400 480